Panerai Luminor 8 Days 44mm PAM00590
Solgt
Bestil / køb uret
Når du er klar til at bestille Panerai Luminor 8 Days 44mm PAM00590, så sidder vi klar til at hjælpe dig!
Bestil / køb urVi kan sende til hele verdenen
Vi tager både imod bankoverførsel og
kryptovaluta. Alle vores bestillinger kan sendes 100% forsikret direkte til hjem til dig eller til afhentning hos os.
Om uret
| Mærke | Panerai |
| Ur-kasse | 44mm |
| Reference nr. | PAM00590 |
| År | 2019 |
| Stand | 9/10 |
Beskrivelse
Super flot eksemplar af PAM00590 fra 2019 med manuelt optræk og 8 dages gangreserve. Uret fremstår stort set uden brugsspor, kommer med alt tilbehør, ekstra remme og er stadig under fabriksgaranti.
Tilbehør
- Boks
- Manualer
- Certifikat
Funktioner
- Manuelt optræk
Materialer
- Stål
Tilfældige referencer
De har klart min anbefaling. Hurtig og professionel handel 😊
Købte et Tudor Black Bay gennem Swisstime og alt gik som lovet. Alt lige fra første dialog til uret sad på min hånd, gik som smurt. Servicen er iorden og fik efter 1 måned justeret lidt på lænken, da jeg synes det godt kunne sidde lidt strammere og det ordnede Julian kvit og frit, da det lige passede mig bedst. Kan varmt anbefale Swisstime herfra 😊
Jeg kan kun give Frederik og Julian fra Swisstime de varmeste anbefalinger hele vejen igennem. De unge gutter holder et ufatteligt højt serviceniveau og man føler sig velkommen og imødekommet når man henvender sig.Jeg havde mulighed for selv at afhente mit ur i går og hjælpen og tid til spørgsmål og snak bidrog kun yderligere positivt til den i forvejen glimrende service og oplevelse!
Jeg ville egentlig kun have givet 4 stjerne idet leveringen ikke skete som aftalt, men, i realiteten var det ikke Swisstime´s skyld (selvom det var dem som lovede leveringstiden) og de udviste stor service ved og efter handlen, så, 5 det blev. Et andet faktum - uret ville tage ca 7-9 Mdr hos Klarlund - her tog det 2 uger