Ref. 16233

Rolex Datejust 36mm G/S 16233

Solgt

Bestil / køb uret

Når du er klar til at bestille Rolex Datejust 36mm G/S 16233, så sidder vi klar til at hjælpe dig!

Bestil / køb ur

Vi kan sende til hele verdenen

Sikker levering

Uret er reserveret

Vi tager både imod bankoverførsel og Krypto kryptovaluta. Alle vores bestillinger kan sendes 100% forsikret direkte til hjem til dig eller til afhentning hos os.


Om uret

Mærke Rolex
Ur-kasse 36mm
Reference nr. 16233
År 1989
Stand 8/10

Beskrivelse

Rigtig fint Datejust ref. 16233 (L-serie). Uret måler 36mm, er udført i en kombination af guld/stål, med safirglas og drevet af det solide cal. 3135 værk. Ydermere har dette eksemplar en smuk diamant sat jubilæums skive fra Rolex. Uret fremstår med et skarp kasse samt en pæn jubilee lænke og kommer med Rolex etui - Men ellers uden andet tilbehør. 


Tilbehør

  • Ingen tilbehør

Funktioner
  • Automatisk optræk
  • Dato
Materialer
  • 18kt. guld
  • Stål

Tilfældige referencer

Ja
Jacob

Swisstime fortjener den største anbefaling og 5 store stjerner. Jeg har haft et Seamaster i kommision hos dem, og det har de solgt med stor succes. De får derfor 5 stjerner og intet mindre!

Mi
Michael

Jeg havde den herlighed af, at opdage og bestille mit nye ur igennem swisstime.dk og Julian.Før var jeg lidt betænkelig med at erhverve mig så dyr et ur over nettet - men hele vejen igennem var jeg med på sidelinjen, og fik besked med det samme det var kommet hjem.5 stjerner herfra.

Th
Thomas

kan til enhver tid anbefale Swisstime.dk

Fi
Filip

Fin pris, højt serviceniveau (testet ifm. fejl på produkt, så retur plus nyt fremsendes, problemfrit), en helt igennem overbevisende oplevelse.Good guys! Anbefalelsesværdigt!