Ref. 16233

Rolex Datejust 36mm G/S 16233

Solgt

Bestil / køb uret

Når du er klar til at bestille Rolex Datejust 36mm G/S 16233, så sidder vi klar til at hjælpe dig!

Bestil / køb ur

Vi kan sende til hele verdenen

Sikker levering

Vi tager både imod bankoverførsel og Krypto kryptovaluta. Alle vores bestillinger kan sendes 100% forsikret direkte til hjem til dig eller til afhentning hos os.


Om uret

Mærke Rolex
Ur-kasse 36mm
Reference nr. 16233
År 1998
Stand 8/10

Beskrivelse

Den klassiske 36mm Datejust i guld/stål med diamant skive. Uret er en T-serie solgt 1998 og fremstår i meget flot stand med en skarp kasse samt flot jubilee lænke. Uret kommer med certifikat med uden andet tilbehør. 


Tilbehør

  • Certifikat

Funktioner
  • Automatisk optræk
  • Dato
Materialer
  • Guld/stål

Tilfældige referencer

Mo
Morten

Yderst konkurrencedygtig pris og en personlig service udover hvad kunne forventes. Tak.

St
Steffen

Fantastisk service, jeg var meget betænkelig ved at købe et så dyrt ur på nettet, men der var ingen problemer, gennem hele handlen modtog jeg mails med hvordan det gik med leveringen. Jeg har ingen betænkeligheder ved at give firmaet top karakter

An
Anders

Det har været en fornøjelse at handle med swisstime fra første kontakt til gennemførelse af handelen.

He
Henrik

Swisstime.dk har det helt rigtige forhold mellem service/kvalitet og pris!Mit Omega Aqua Terra blev således efter nogle indledende sms´er og telefonsamtaler med Julian skaffet hjem i løbet af få dage - og det til en pris som ligger godt 20 % under vejledende udsalgspris.Uret blev udleveret og tilpasset på kontoret i Aarhus (Egå).Swisstime.dk får min entydige anbefaling./Henrik