ROLEX EXPLORER II 216570
Solgt
Bestil / køb uret
Når du er klar til at bestille ROLEX EXPLORER II 216570, så sidder vi klar til at hjælpe dig!
Bestil / køb urVi kan sende til hele verdenen
Vi tager både imod bankoverførsel og
kryptovaluta. Alle vores bestillinger kan sendes 100% forsikret direkte til hjem til dig eller til afhentning hos os.
Om uret
| Mærke | Rolex |
| Ur-kasse | 42mm |
| Reference nr. | 216570 |
| År | 2021 |
| Stand | 9,9/10 |
Beskrivelse
Mint eksemplar af den udgåede Explorer II ref. 216570 med sort skive. Fuldt sæt med fabriksgaranti frem til midt 2026. Fremstår helt uden brugsspor.
Tilbehør
- Boks
- Manualer
- Certifikat
Funktioner
- Automatisk optræk
- Dato
- GMT
Materialer
- Stål
Tilfældige referencer
Jeg ville egentlig kun have givet 4 stjerne idet leveringen ikke skete som aftalt, men, i realiteten var det ikke Swisstime´s skyld (selvom det var dem som lovede leveringstiden) og de udviste stor service ved og efter handlen, så, 5 det blev. Et andet faktum - uret ville tage ca 7-9 Mdr hos Klarlund - her tog det 2 uger
kan til enhver tid anbefale Swisstime.dk
Jeg havde den herlighed af, at opdage og bestille mit nye ur igennem swisstime.dk og Julian.Før var jeg lidt betænkelig med at erhverve mig så dyr et ur over nettet - men hele vejen igennem var jeg med på sidelinjen, og fik besked med det samme det var kommet hjem.5 stjerner herfra.
De har klart min anbefaling. Hurtig og professionel handel 😊