
Rolex GMT-Master 16750
Solgt
Bestil / køb uret
Når du er klar til at bestille Rolex GMT-Master 16750, så sidder vi klar til at hjælpe dig!
Bestil / køb urVi kan sende til hele verdenen
Vi tager både imod bankoverførsel og kryptovaluta. Alle vores bestillinger kan sendes 100% forsikret direkte til hjem til dig eller til afhentning hos os.
Om uret
Mærke | Rolex |
Ur-kasse | 40mm |
Reference nr. | 16750 |
År | 1980 |
Stand | 8/10 |
Beskrivelse
Fin Rolex GMT-Master 16750 fra ca. 1980 (serienr. 6179xxx). Uret har tidligere været poleret men fremstår i fin stand og kommer på en nyere 78360/580 Oyster lænke med let stræk. Modellen er en overgangsmodel, så den byder på quick-set dato men stadig med det charmerende plexiglas. Flot mat Mk2 skive med matchende tritium visere. Kommer med Rolex service etui samt RSC kort fra 2022.
Tilbehør
- Ingen tilbehør
Funktioner
- Automatisk optræk
- GMT
- Quick set dato
Materialer
- Stål
Tilfældige referencer
Bestiling og dialog er let og ligetil - prisen er rigtig god.
Det har været en fornøjelse at handle med swisstime fra første kontakt til gennemførelse af handelen.
Super service fra start til slut - anbefalelsesværdig!
Jeg kan kun give Frederik og Julian fra Swisstime de varmeste anbefalinger hele vejen igennem. De unge gutter holder et ufatteligt højt serviceniveau og man føler sig velkommen og imødekommet når man henvender sig.Jeg havde mulighed for selv at afhente mit ur i går og hjælpen og tid til spørgsmål og snak bidrog kun yderligere positivt til den i forvejen glimrende service og oplevelse!