Ref. 16660

Rolex Sea-Dweller "Tripple Six" 16660

Solgt

Bestil / køb uret

Når du er klar til at bestille Rolex Sea-Dweller "Tripple Six" 16660, så sidder vi klar til at hjælpe dig!

Bestil / køb ur

Vi kan sende til hele verdenen

Sikker levering

Vi tager både imod bankoverførsel og Krypto kryptovaluta. Alle vores bestillinger kan sendes 100% forsikret direkte til hjem til dig eller til afhentning hos os.


Om uret

Mærke Rolex
Ur-kasse 40mm
Reference nr. 16660
År 1986
Stand 8/10

Beskrivelse

Flot eksemplar Rolex Sea-Dweller ref. 16660 "Tripple Six" fra ca. 1986 (serienr.: 937xxxx). Uret har været professionelt poleret og fremstår med en rigtig flot skarp kasse og symmetriske horn. Monteret er en glossy tritium skive med matchende tritium visere. Modellen drives af cal. 3050 med quick-set funktion og kommer med bokse og papirere. 


Tilbehør

  • Boks
  • Manualer
  • Certifikat

Funktioner
  • Automatisk optræk
  • Dato
Materialer
  • Stål

Tilfældige referencer

Mi
Michael

Jeg havde den herlighed af, at opdage og bestille mit nye ur igennem swisstime.dk og Julian.Før var jeg lidt betænkelig med at erhverve mig så dyr et ur over nettet - men hele vejen igennem var jeg med på sidelinjen, og fik besked med det samme det var kommet hjem.5 stjerner herfra.

Pe
Per

Service helt i top. God personlig betjening helt til uret sidder på håndleddet.

Ha
Hans-Henrik

Helt igennem super god behandling fra Swisstime.dk kan kun anbefale dem.Hans-Henrik Nielsen

da
Dan

Jeg købte mit første nye Rolex hos Swisstime.Må sige jeg har været besværlig, dog har Swisstime ved Julian været forstående, professionel, samt ydet den bedste service.Uret leveret i perfekt stand, hurtigt og nemt. Ingen komplikationer. Kun de bedste anbefalinger herfra!Desuden fulgte han op på min ordre og modtagelse. Det er de færreste der gør det. yderst tilfreds herfra og kan kun anbefale dem til hver lejlighed!