
Omega Seamaster Diver 300 M Co-Axial Master Chronometer 42mm
Vejl. pris70.900,00 kr.
Vores pris Vejledende62.900,00 kr.
Bestilling af ur
Hvis du vil bestille et Omega Seamaster Diver 300 M Co-Axial Master Chronometer 42mm bedes du tages kontakt til os for, at få et konkret tilbud. Vi sidder klar til at hjælpe dig!
Kontakt os herVi kan sende til hele verdenen
Vi tager både imod bankoverførsel og kryptovaluta. Alle vores bestillinger kan sendes 100% forsikret direkte til hjem til dig eller til afhentning hos os.
Om uret
Mærke | Omega |
Ur-kasse | 42mm |
Reference nr. | 210.20.42.20.01.002 |
År | 2020 |
Beskrivelse
Den nyeste model af den populære Diver 300m fra Omega med wave dial og Cal. Omega 8800. Udført i stål/guld. Leveringstid 1-4 uger.
Tilbehør
- Boks
- Manualer
- Certifikat
Funktioner
- Automatisk optræk
- Vandtæt 30 ATM
- Dato,
- Selvlysende indeks
- Helium ventil
- Foldespænde
Tilfældige referencer
Der er efterhånden længe imellem god service når man køber noget nu om dage. Det må man i den grad sige at man får hos swisstime. God service fra købet til at man modtager uret og efterfølgende opfølgning på tilfredsheden vedrørende varen. Jeg kan varmt anbefale swisstime.
Tak igen til Frederik og Julian for en rigtig god handel. Alt fungerede nemt og upåklageligt.
Jeg kan kun give Frederik og Julian fra Swisstime de varmeste anbefalinger hele vejen igennem. De unge gutter holder et ufatteligt højt serviceniveau og man føler sig velkommen og imødekommet når man henvender sig.Jeg havde mulighed for selv at afhente mit ur i går og hjælpen og tid til spørgsmål og snak bidrog kun yderligere positivt til den i forvejen glimrende service og oplevelse!
Jeg ville egentlig kun have givet 4 stjerne idet leveringen ikke skete som aftalt, men, i realiteten var det ikke Swisstime´s skyld (selvom det var dem som lovede leveringstiden) og de udviste stor service ved og efter handlen, så, 5 det blev. Et andet faktum - uret ville tage ca 7-9 Mdr hos Klarlund - her tog det 2 uger