Ref. 216570

Rolex Explorer II

Vores pris Vejledende

Pris på forespørgsel

Bestilling af ur

Hvis du vil bestille et Rolex Explorer II bedes du tages kontakt til os for, at få et konkret tilbud. Vi sidder klar til at hjælpe dig!

Kontakt os her

Vi kan sende til hele verdenen

Sikker levering

Vi tager både imod bankoverførsel og Krypto kryptovaluta. Alle vores bestillinger kan sendes 100% forsikret direkte til hjem til dig eller til afhentning hos os.


Om uret

Mærke Rolex
Ur-kasse 42mm
Reference nr. 216570
År 2020

Beskrivelse

Den nyeste udgave af den populære Explorer II med sort skive og 42mm urkasse. Leveringstid: 1-3 uger.


Tilbehør

  • Boks
  • Manualer
  • Certifikat

Funktioner
  • Automatisk optræk, Rolex inhouse cal. 3187
  • Dato
  • GMT funktion
  • Vandtæt 10 ATM
  • 48 timers gangreserve
  • Selvlysende visere og indeks
  • Foldespænde

Tilfældige referencer

Fr
Frederik

Super service!Lækker og hurtig servicering af drengene bag Swisstime. Afgav mit ønske til Julian omkring model mv. og modtog mit ur hurtigt og uden problemer. Anbefaler helt klart at bruge Swisstime til alle andre!

Ha
Hans-Henrik

Helt igennem super god behandling fra Swisstime.dk kan kun anbefale dem.Hans-Henrik Nielsen

Se
Sebastian

Super behagelig at handle med.

Ja
Jakob

Købte et Panerai af Julian fra Swisstime. De var under hele forløbet meget professionelle, svarede på mails og var endda så flinke at levere uret i Århus på en lokation efter mit eget valg. Ville ikke tøve med at anbefale Swisstime til andre ur-interesserede i fremtiden!