Rolex Explorer II
Vores pris VejledendePris på forespørgsel
Bestilling af ur
Hvis du vil bestille et Rolex Explorer II bedes du tages kontakt til os for, at få et konkret tilbud. Vi sidder klar til at hjælpe dig!
Kontakt os herVi kan sende til hele verdenen
Vi tager både imod bankoverførsel og
kryptovaluta. Alle vores bestillinger kan sendes 100% forsikret direkte til hjem til dig eller til afhentning hos os.
Om uret
| Mærke | Rolex |
| Ur-kasse | 42mm |
| Reference nr. | 216570 |
| År | 2020 |
Beskrivelse
Den nyeste udgave af den populære Explorer II med sort skive og 42mm urkasse. Leveringstid: 1-3 uger.
Tilbehør
- Boks
- Manualer
- Certifikat
Funktioner
- Automatisk optræk, Rolex inhouse cal. 3187
- Dato
- GMT funktion
- Vandtæt 10 ATM
- 48 timers gangreserve
- Selvlysende visere og indeks
- Foldespænde
Tilfældige referencer
Tak igen til Frederik og Julian for en rigtig god handel. Alt fungerede nemt og upåklageligt.
Super service!Lækker og hurtig servicering af drengene bag Swisstime. Afgav mit ønske til Julian omkring model mv. og modtog mit ur hurtigt og uden problemer. Anbefaler helt klart at bruge Swisstime til alle andre!
Flinke drenge og god service. Der var 3-4 ugers vente tid på uret, men de fik den hjem indenfor 1 uge.
Jeg havde den herlighed af, at opdage og bestille mit nye ur igennem swisstime.dk og Julian.Før var jeg lidt betænkelig med at erhverve mig så dyr et ur over nettet - men hele vejen igennem var jeg med på sidelinjen, og fik besked med det samme det var kommet hjem.5 stjerner herfra.