Rolex Explorer II
Vores pris VejledendePris på forespørgsel
Bestilling af ur
Hvis du vil bestille et Rolex Explorer II bedes du tages kontakt til os for, at få et konkret tilbud. Vi sidder klar til at hjælpe dig!
Kontakt os herVi kan sende til hele verdenen
Vi tager både imod bankoverførsel og
kryptovaluta. Alle vores bestillinger kan sendes 100% forsikret direkte til hjem til dig eller til afhentning hos os.
Om uret
| Mærke | Rolex |
| Ur-kasse | 42mm |
| Reference nr. | 216570 |
| År | 2020 |
Beskrivelse
Den nyeste udgave af den populære Explorer II med sort skive og 42mm urkasse. Leveringstid: 1-3 uger.
Tilbehør
- Boks
- Manualer
- Certifikat
Funktioner
- Automatisk optræk, Rolex inhouse cal. 3187
- Dato
- GMT funktion
- Vandtæt 10 ATM
- 48 timers gangreserve
- Selvlysende visere og indeks
- Foldespænde
Tilfældige referencer
Købte et Tudor Black Bay gennem Swisstime og alt gik som lovet. Alt lige fra første dialog til uret sad på min hånd, gik som smurt. Servicen er iorden og fik efter 1 måned justeret lidt på lænken, da jeg synes det godt kunne sidde lidt strammere og det ordnede Julian kvit og frit, da det lige passede mig bedst. Kan varmt anbefale Swisstime herfra 😊
Swisstime fortjener den største anbefaling og 5 store stjerner. Jeg har haft et Seamaster i kommision hos dem, og det har de solgt med stor succes. De får derfor 5 stjerner og intet mindre!
God kommunikation - hurtigt besvarelse - meget hjælpsom - hurtig afvikling.Alt i alt super service.
Købte mit første luksus ur hos Julian og Frederik, og alt har bare fungeret upåklageligt. Lige fra min første henvendelse flere måneder før, til afhentning på deres kontor i ÅrhusStemningen på kontoret er yderst behagelig, og de har masser af tid til en hyggelig snak over en kop kaffe. Derudover er de meget behjælpelige, og kan svare på alle ens spørgsmål. Dette er noget de aut. forhandlere kunne lære noget af!Jeg kan varmt anbefale Swiss time, og står jeg en dag, og skal erhverve mig endnu et luksus ur, skriver jeg til Julian og Frederik først