Ref. 216570

Rolex Explorer II

Vores pris Vejledende

Pris på forespørgsel

Bestilling af ur

Hvis du vil bestille et Rolex Explorer II bedes du tages kontakt til os for, at få et konkret tilbud. Vi sidder klar til at hjælpe dig!

Kontakt os her

Vi kan sende til hele verdenen

Sikker levering

Vi tager både imod bankoverførsel og Krypto kryptovaluta. Alle vores bestillinger kan sendes 100% forsikret direkte til hjem til dig eller til afhentning hos os.


Om uret

Mærke Rolex
Ur-kasse 42mm
Reference nr. 216570
År 2020

Beskrivelse

Den nyeste udgave af den populære Explorer II med sort skive og 42mm urkasse. Leveringstid: 1-3 uger.


Tilbehør

  • Boks
  • Manualer
  • Certifikat

Funktioner
  • Automatisk optræk, Rolex inhouse cal. 3187
  • Dato
  • GMT funktion
  • Vandtæt 10 ATM
  • 48 timers gangreserve
  • Selvlysende visere og indeks
  • Foldespænde

Tilfældige referencer

Ha
Hassan

Kan kun være enig med de andre anmeldelser. Har købt en Rolex Submariner Date fra Frederik. Fantastik, professional og troværdig sted at handle. Jeg kan stærke anbefale Swisstime.dk!Bestemt ikke sidste gang jeg handler ur her.

da
Dan

Jeg købte mit første nye Rolex hos Swisstime.Må sige jeg har været besværlig, dog har Swisstime ved Julian været forstående, professionel, samt ydet den bedste service.Uret leveret i perfekt stand, hurtigt og nemt. Ingen komplikationer. Kun de bedste anbefalinger herfra!Desuden fulgte han op på min ordre og modtagelse. Det er de færreste der gør det. yderst tilfreds herfra og kan kun anbefale dem til hver lejlighed!

Ja
Jan

Tak igen til Frederik og Julian for en rigtig god handel. Alt fungerede nemt og upåklageligt.

Ra
Rasmus

Super service og et produkt der lever 100% op til det lovede.