Ref. 79230B

Tudor Black Bay 79230B

Vores pris Vejledende

28.900,00 kr.

Bestilling af ur

Hvis du vil bestille et Tudor Black Bay 79230B bedes du tages kontakt til os for, at få et konkret tilbud. Vi sidder klar til at hjælpe dig!

Kontakt os her

Vi kan sende til hele verdenen

Sikker levering

Vi tager både imod bankoverførsel og Krypto kryptovaluta. Alle vores bestillinger kan sendes 100% forsikret direkte til hjem til dig eller til afhentning hos os.


Om uret

Mærke Tudor
Ur-kasse 41mm
Reference nr. 79230B
År 2020

Beskrivelse

Rigtig flot og veludført diver fra Tudor. Uret er inspireret af Tudors oprindelige design fra 1950'erne og har et fedt "vintage look". Modellen er med COSC certificeret in-house MT5602 værk. Leveringstid 1-3 uger.


Tilbehør

  • Boks
  • Manualer
  • Certifikat

Funktioner
  • Automatisk optræk (Inhouse, MT5602)
  • Selvlysende visere og indeks
  • Vandtæt (20 ATM)
  • Folde spænde

Tilfældige referencer

Mi
Michael

Jeg ville egentlig kun have givet 4 stjerne idet leveringen ikke skete som aftalt, men, i realiteten var det ikke Swisstime´s skyld (selvom det var dem som lovede leveringstiden) og de udviste stor service ved og efter handlen, så, 5 det blev. Et andet faktum - uret ville tage ca 7-9 Mdr hos Klarlund - her tog det 2 uger

Tr
Troels

Bestiling og dialog er let og ligetil - prisen er rigtig god.

Fr
Frederik

Super service!Lækker og hurtig servicering af drengene bag Swisstime. Afgav mit ønske til Julian omkring model mv. og modtog mit ur hurtigt og uden problemer. Anbefaler helt klart at bruge Swisstime til alle andre!

Ma
Martin

Købte mit første luksus ur hos Julian og Frederik, og alt har bare fungeret upåklageligt. Lige fra min første henvendelse flere måneder før, til afhentning på deres kontor i ÅrhusStemningen på kontoret er yderst behagelig, og de har masser af tid til en hyggelig snak over en kop kaffe. Derudover er de meget behjælpelige, og kan svare på alle ens spørgsmål. Dette er noget de aut. forhandlere kunne lære noget af!Jeg kan varmt anbefale Swiss time, og står jeg en dag, og skal erhverve mig endnu et luksus ur, skriver jeg til Julian og Frederik først